Penceresiz uçakta uçmayı ister misiniz?

İngiltere’deki teknoloji geliştirme merkezi havacılık sektöründe büyük bir adım atmaya hazırlanıyor.Teknoloji geliştirme merkezinin projesi uçaktaki pencere ve duvarları çıkararak bunların yerine uçaga oled dokunmatık ekran ekleyerek hem ucaktaki fazla agırlıktan kurtarmak hem de yolcuların yolculuk boyunca dışarıyı izleyerek daha keyifli bir seyahat geçirmelerini sağlamak.

Araştırma merkezine göre pencereler uçagın agırlıgını fazlalaştıran en büyük problem.Uçaktaki sert duvarlar yerine dışarıyı gösterebilen saydam ince duvarların koyulması ve koltukların arkasına yerleştirilecek ekranlar sayesinde yolculuk sırasında yolcular eğlence menülerini kullanabilecek hem de istedigi zaman hostes servisine ulaşabilecekler.

OLED-screens-along-the-plane’s-length.jpg

1)UÇAGIN DUVARLARI OLED EKRANLARDAN YAPILACAK

Uçaklardaki küçük pencelerin yerine yolculuk sırasında sizi balkonda oturur gibi bir his verecek ince ancak sert oled ekranlar kullanılacak.bu sayede yoldular oturdukları koltuktan bulutların üzerinde uçan bir kuş gibi dışardaki herşeyi görebilecekler.

What-are-OLEDs

2)UÇAGIN SAYDAM DUVARLARINDA SADECE DIŞARIYI GÖRMEYECEKSİNİZ.

Bu saydam ve dokunmadık duvarlar sadece dışarı izleminizi saglamayacak aynı zamanda yolculuk esnasında hostes hizmetinden yararlanmanızı ve aynı zmanda seyahat bilgilerinize ulaşmanızı sağlayacaktır.

But-being-able-to-look-through-the-plane_s-wall-won_t-be-the-only-thing

3)YAPILACAK YENİLİKLER UÇAGIN DAHA HAFİF OLMASINI SAĞLAYACAK

Uçaktaki pencelerin yerine saydam led ekranların kullanılması uçaktagın toplam agırlıgını minimum seviyeye indirerek hem yakıt tasarrufu sağlanmış olacak hem de yolcuların ekonomik olarak daha uygun bilet elde etmelerini sağlayacaktır.Bu yeniliklerin hepsi yolcuların eğlenceligi bir yolculuk geçirmeleri sağlayacak. Hava koşıllarının kötü oldugu zamanlarda bile yolcular içerde sıçak kahvelerini içerken dışardaki hava olaylarını seyretmenin zevkini yaşayacaklar.

It’s-about-the-weight (1).jpg

 

4)SIKI TUTUNUN !! ARTIK UÇAKTA İNTERNET KULLANABİLECEKSİNİZ

Evet bu haber diger tüm yeniliklerden daha fazla heyecan verici değil mi?( Benim gibi internet bağımlıları için).uçaktaki ekranlardan internete ve haber erişimi yapabileceksiniz.Eger dışarıyı izlemek istemiyorsanız internet sayesinde E-maillerinizi kotrol edebilir,sosyal medyada(facebook,instegram,tweetır..)fotoraf paylaşabilir veya arkalaşlarınızla sohbet edebilirsiniz.

5)KORKMAYIN!! ÇOK PAHALLI OLAMAYACAK

Herşeyden önce bu yeni teknolojini kullanmanın pahallı olacagını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.Uçuz, eğlenceli,çevreye daha az CO2 salımı yapan çevre dostu uçak havacılık sektörü için bir devrim niteliginde bir gelişme olacak.Uçagın yapımında daha az agır mazeme kullanılacagından bu teknolojı sayesinde daha büyük ve geniş uçaklar yapılabilecek bu da bize daha gniş ve konforlu koltuklarda seyahat etmemizi sağlayacak.

Don’t-worry-it-won’t-be-crazy-expensive.jpg

6)EĞER UÇAK KANADININ YANINDA OTURURSAK DIŞARIYI GÖREMEYECEK MİYİZ?

Bunun için endişelenmeyin.Uçagın duşuna yerleştirilen ve 360 derece görüntü verebilen kameralar sayesinde dışarıyı izleyebilir ve istedigi yerde görüntüyü durdurarak büyütebilir iceleyebilirsiniz.Ayrıca uçagın 4 tarafındaki(ön,arka,sağ,sol) istediginiz kamerayı seçebilir hemen yanınızdaki ekrandan  izleyebilirsiniz

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s