Dünyada fotoğraf çekilmesi yasak birbirinden güzel yerler

fotograf-cekerken

Fotoraflar bezen insanların gezdigi yerleri anımsatacak olan güzel hatırlardır.Sadece fotoraf düğmesine bastıgımız zaman gezdigimiz yerler için ölümsüz bir hatıra elde etmiş oluruz ancak bazen dünyadaki bazı muhteşem yerlerin fotoraflarını çekımek yasak olabiliyor.Güzel oldugu halde fotoraf çekmenin yasak oldugu bu yerlere bir göz atalım.

Tac Mahal’ın içerisi (HİNDİSTAN)

koushik-c-392709-1-650x433 (1)

Dışardan Fotorafı çekmek serbest ancak içerde mezar oldugu için fotoraf çekmenin saygısızlık oldugunu düşünüyorlar.İçeri geçip gizli gizli fotoraf çekerim diye düşünüyorsanız sizin her adımınızı izleyen güvenlik görevlerini hesaba katmıyorsunuz demektir.

Michelangelo’s David(italya)

shutterstock_188883485-1-650x432

Bu harika heykeli yakından izlemeniz elbette mümkün ancak bir fotoraf makinesine sahip iseniz güvenlik görevlileriin sizin her hareketinizi yakından takip ettiklerinden emin olabilirsiniz.

Jiangesu Ulusal Güvenlik Eğitim Müzesi(Çin)

alex-knight-174797-650x433

Çin vatandaşı degilseniz ,tarihi güvenlik müzesine girmeniz yasak.Müzede1927 yılında savaşlarda casusluk ve bilgi toplamak amacıyla kullanılan araç gereçleri görebilirsiniz.Eger bir yolunu bulup müze içine girseniz bile sadece savaş yıllarında kullanılan bu teknolojı ürünlerini sadece izleyebilirsiniz  fotoraf çekmenize izin vermiyorlar.

Mücevher Müzesi(İngiltere)

shutterstock_405252361-650x502

Hiçkimsenin bu nefes kesici taçı fotoraf çekmek için izni yoktur.bu taç özel olrak london kalesinde korunuyor.tüm ziyaretciler kalenin içindeki 100 den fazla  çok küçük, farketmekte bile zorlanabileceginiz kamera ile izleniyor o yüzden aklınızdan farklı planlar yapmak komik olur.

Kamsusan Güneş Sarayı(Kuzey Kore)

shutterstock_640320292-650x434

Kim Il-sung ve Kim Jong-il  müzesine girmeden önce baştan aşagı taramadan geçiyorsunuz ve elektronik eşyalarınızı dışarda bırakmanız gerekebilir.daha sonra toz alma makinesine girip üzerinizideki elbiselerin tozunu alan makineye girip çıktıktan sonra içeri girebiliyorsunuz.

Kralların Vadisi (Mısır)

shutterstock_535673704-650x432

Mısır’daki bu anıt ve mazarlara giden herkes aranıyor.Arandıktan sonra alana giriş yapabiliyorsunuz.Eger içeri girdikten sonra kamera ve resiim çekerken yakalanırsanız 100 dollar kadar ceza ödeyebilirsiniz.

 

 

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s